Masz firmę? Kupuj taniej!

Załóż konto b2b i korzystaj ze stałych zniżek.

Załóż konto b2b
Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Zamówienia w sklepie

Czy zakup w sklepie wymaga rejestracji?
Nie, do złożenia zamówienia nie jest wymagane posiadanie konta w naszym sklepie. Dzięki niemu jednak miałbyś stały dostęp do statusu złożonych zamówień

Czy zamówienie można odebrać osobiście?
Tak, wszystkie zamówienia z dostępnymi produktami można odebrać już nawet tego samego dnia w naszym Sklepie stacjonarnym. Wyjątek stanowią produkty, których czas oczekiwania jest dłuższy niż 24h, lub są dostępne tylko na zamówienie. Więcej na Czas realizacji zamówienia »

Jak szybko zamówienie zostanie do mnie dostarczone?
Opłacone zamówienia (oraz złożone z opcją płatności przy odbiorze) wysyłamy codziennie od poniedziałku do piątku po godzinie 14:00. To znaczy, że jeśli złożysz zamówienie przed godziną 14:00 i wybierzesz dostawę kurierem, najprawdopodobniej otrzymasz je już na drugi dzień roboczy. Więcej na Czas realizacji zamówienia »

Dlaczego oświetlenie LED?

Najlepsza i najkrótsza odpowiedź zawiera się w kilku słowach: EKONOMIA, STYLISTYKA, ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ, ŻYWOTNOŚĆ, EKOLOGIA i BEZPIECZEŃSTWO.

EKONOMIA

Technologia LED jest najbardziej efektywnym finansowo źródłem światła. W praktyce jest to obniżenie rachunków za prąd nawet o kilkadziesiąt procent.

STLISTYKA

Bo każdy z nas chce się otaczać estetycznymi przedmiotami szczególnie w domu i miejscu pracy. Oświetlenie LED daje wyjątkowe, niespotykane dotąd możliwości aranżacji. Oprócz tego oświetlenie LED oferuje szeroki zakres barw, dzięki czemu możemy uzyskać odwzorowanie naturalnego oświetlenia słonecznego. Żarówki LED są więc nie tylko efektywne, ale również efektowne.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Dzięki diodom LED możesz zużyć nawet 90% mniej energii zachowując obecne parametry świetlne. Dodatkowo w odróżnieniu od tzw. świetlówek „energooszczędnych” , oświetlenie LED świeci pełną mocą od razu po włączeniu. Jest to nie tylko ważne dla komfortu użytkowania, ale także z punktu widzenia oszczędności energii. Żarówki LED nie zużywają dodatkowej energii na rozgrzanie.

ŻYWOTNOŚĆ

Nieporównywalnie większa niż w przypadku zwykłych żarówek żarowych, a nawet „energooszczędnych” świetlówek. Oświetlenie LED świeci tak samo mocnym strumieniem światła do 50000h, nie tracąc swojej efektywności. Najprościej mówiąc wymieniłbyś 30 zwykłych żarówek żarowych i 6 „energooszczędnych” świetlówek kompaktowych, a w tym czasie tylko jedną żarówkę LED. Co więcej - częste włączanie i wyłączanie nie skraca żywotności LED, jak to jest w przypadku innych typów żarówek.

EKOLOGIA

To nie tylko kwestia trendów i mentalności. To także wpływ na środowisko i nasze zdrowie. W odróżnieniu od tzw. świetlówek energooszczędnych żarówki LED nie zawierają rtęci ani innych substancji niebezpiecznych dla środowiska i naszego otoczenia. W dodatku są w 100% biodegradowalne.

BEZPIECZEŃSTWO

Produkty wykorzystujące technologię LED są dużo bardziej odporne na wstrząsy oraz wibracje, które w tradycyjnym oświetleniu powodują przerwanie włókien żarowych lub pękanie obudów świetlówek. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom żarówki LED nie nagrzewają się. Zastosowanie oświetlenia LED minimalizuje więc ryzyko wystąpienia pożaru lub poparzenia Twojego dziecka.

Jak działa oświetlenie LED?

Działanie oświetlenia LED jest oparte na elektroluminescencji, która jest wynikiem kombinacji elektronów i dziur w złączach półprzewodnikowych P-N występujących w diodach ledowych. Półprzewodnik to kryształ, który jest zbudowany z dwóch warstw – warstwa N zawiera elektrony (ładunek ujemny) natomiast warstwa P zawiera tzw. dziury (ładunek dodatni). Przy dostarczeniu do półprzewodnika prądu, elektrony z warstwy N przeskakują do warstwy P i podczas tego przeskoku wydziela się energia wydzielona na zewnątrz w postaci promieniowania - czyli po prostu światło. W odróżnieniu od żarówek żarowych oraz tzw. świetlówek energooszczędnych, nie ma tu strat energii na ciepło oraz nie ma substancji szkodliwych dla środowiska. Ponadto żarówki LED są w stu procentach biodegradowalne.
Kolor światła w oświetleniu LED jest zależny od rodzaju materiału, z którego jest zrobiony półprzewodnik oraz od odległości jaką mają do przeskoczenia elektrony z warstwy N do P.
W przeciwieństwie do innych źródeł światła, które potrzebują do tego specjalnych filtrów, diody LED produkują światło od razu w konkretnym kolorze, dzięki czemu jest on intensywny i nasycony.

Jak obliczamy oszczędność roczną dla produktów LED?

Dla produktów LED na stronach produktów podajemy obliczoną oszczędność roczną dla użytkowania danej żarówki (gdy wymieniamy więcej niż jedną żarówkę tego samego typu wartość należy przemnożyć przez ilość żarówek) oraz zwrot z inwestycji. Obydwa parametry są faktem - czysto matematyczną kalkulacją.
Poniżej przykładowa kalkulacja dla żarówki Greenie Power LED 4x1W (SKU 79005) w porównaniu do żarówki tradycyjnej, którą w pełni zastępuje pod kątem ilości oraz rozsyłu światła.

Moc, pobór prądu

 • Tradycyjna żarówka halogenowa 50W: 50 W
 • Greenie Power LED 4x1W: 4 W

Koszt zakupu 1 szt.

 • Tradycyjna: 1,50 zł
 • Power LED: 27,05 zł

Średni dzienny czas świecenia

 • 5h

Roczny czas świecenia

 • 5h x 365 dni = 1825h

Roczne zużycie energii przez 1 żarówkę

 • Tradycyjna: 1825h x 50W = 91250Wh = 91,25kWh
 • Power LED: 1825h x 4W = 7300Wh = 7,30kWh

Koszt 1kWh energii elektrycznej (wraz z opłatą przesyłową)

 • 0,59 zł/kWh

Roczny koszt zużytej energii:

 • Tradycyjna: 91,25kWh*0,59zł/kWh = 53,84zł
 • Power LED: 7,3kWh*0,59zł/kWh = 4,31zł

Roczna oszczędność z wymiany JEDNEJ żarówki: 53,84 - 4,31 = 49,53 zł

Zwrot kosztu zakupu żarówki LED: 27,05zł/49,53zł = 0,65 roku = 6,5 miesięcy

Analogiczne obliczenie przeprowadzone zostały dla każdego produktu LED w naszej ofercie.
Założenia przyjęte do obliczeń:

Średni dzienny czas świecenia w godzinach:

 • Żarówki dookólne LED (360°) 7
 • Oświetlenie punktowe i kierunkowe 5
 • Lampy, oprawy i panele LED 7
 • Latarki LED i inne oświetlenie LED 2
 • Taśmy i listwy LED 12
 • Naświetlacze (reflektory LED) 11,82*
 • Oświetlenie liniowe - świetlówki LED 16
 • Oświetlenie przemysłowe i biurowe 12
 • Oświetlenie uliczne, ogrodowe i budynków 11,82*

Faktyczna cena energii elektrycznej: 0,59zł brutto za 1kWh - stawka mazowieckiego operatora wraz z wszystkimi opłatami: przesyłową, administracyjną itd. (cena brutto z rachunku za energię podzielona przez ilość zużytych kWh).

* - 11,82h średni dzienny czas świecenia dla urządzeń zewnętrznych - jest to średnia roczna długość zmierzchu dla województwa mazowieckiego wg Rocznika Statystycznego 2011.