Oświetlenie przeciwwybuchowe LED - lampy ledowe ATEX

Znaleziono produktów: 21
Przeciwwybuchowe

Oświetlenie LED przeciwwybuchowe to nowoczesne rozwiązanie, które jest bardzo istotne miejscach o podwyższonym zagrożeniu wybuchem lub pożarem. Ponieważ bezpieczeństwo pracy jest najważniejsze, warto zainwestować i nabyć specjalistyczne oświetlenie posiadające znaczną przewagę nad lampami w starej technologii.

Czym jest oświetlenie przeciwwybuchowe?

Oświetlenie przeciwwybuchowe stosuje się w miejscach o podwyższonym poziomie ryzyka. Lampy powinny wyróżniać się odpowiednią szczelnością, odpornością na przepięcia i zwarcia obraz posiadać obudowę antystatyczną. Ponadto należy stosować urządzenia oznaczone certyfikacją typu EX – czyli przeciwwybuchową i przeciwpożarową. Bezpieczne oprawy oświetleniowe oznaczone tą certyfikacją powinny eliminować ryzyko zapłonu przez iskrę elektrostatyczną, przepięcia i zwarcia.

Lampy LED z certyfikatem ATEX od Leduj.pl

ATEX to dyrektywa Unii Europejskiej, która definiuje wymagania, jakie muszą spełniać produkty przeznaczone do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Bezpieczeństwo w takich miejscach to priorytet, dlatego specjalnie dla Was posiadamy w ofercie specjalnie wyselekcjonowane lampy LED przeciwwybuchowe, które posiadają certyfikat ATEX oraz spełniają wszelkie normy do pracy w trudnych warunkach.