Maty grzewcze na podczerwień

Znaleziono produktów: 14
Maty grzewcze

Maty grzewcze goszczą na rynku już od dłuższego czasu i cieszą się ogromnym powodzeniem. Folia grzewcza zaś, to innowacyjny produkt stosowany w systemach ogrzewania powierzchniowego, o wielorakim zastosowaniu: ogrzewanie podłogowe, ścienne, sufitowe, czy tak innowacyjne rozwiązanie jak ogrzewanie folią grzewczą luster.
Folie i maty grzewcze Greenie są przyjazne środowisku, bezpieczne i łatwe w montażu.

Mata i folia grzewcza, a klasyczne ogrzewanie

W tradycyjnych systemach grzewczych spotykamy się ze zjawiskiem konwekcji, polegającym na gromadzeniu się ciepła w najwyższym punkcie pomieszczenia, czyli pod sufitem. Stosując maty lub folie grzewcze, (m.in. ogrzewanie podczerwienią), udaje nam się zredukować skalę tego zjawiska. W zamian, promienie podczerwieni emitowane przez matę grzewczą równomiernie i szybko ogrzewają pomieszczenie. Dzieje się tak, ponieważ, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, mata grzewcza, zarówno jak i folia ogrzewa nie powietrze, a podłogę, ściany czy sufit i działa na dużo większej powierzchni. Folie grzewcze osiągneły już niemalże status standardu w nowoczesnych domach niskoenergetycznych, coraz częściej są preferowanym systemem ogrzewania łazienek. Maty i folie grzewcze Greenie są wydajne, a koszty ich instalacji i utrzymania nieporównywalnie niższe od innych systemów.

Folie i maty grzewcze - Szybki i łatwy montaż

Wprowadzając innowacyjne technologie do domu spodziewamy się zazwyczaj skomplikowanych procedur montażu. Jednak montaż folii grzewczych jest bardzo prosty i intuicyjny. W ciągu jednego dnia można położyć izolację, matę lub folię grzewczą i podłączyć ją do instalacji elektrycznej i kontrolerów. W innych systemach grzewczych montaż mógłby potrwać nawet kilka tygodni. Nowoczesne systemy ogrzewania na podczerwień pozwalają na ustawienie różnych temperatur dla różnych pomieszczeń w budynku. To popularne rozwiązanie w inteligentnych domach. Elektryczne maty grzewcze to w pełni bezpieczny produkt, dopuszczony niezbędnymi certyfikatami do instalacji w pomieszczeniach wilgotnych jak łazienki, również pod natryskami bezbrodzikowymi.