Sklep z oświetleniem LED • Lampy diodowe • Światła LED

Produkty 1 do 24 z 48

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2

Ustaw kierunek malejący

Zasilacze LED

Oświetlenie LED to energooszczędna technologia. W niektórych przypadkach, takich jak taśmy, czy moduły LED do prawidłowego działania potrzebuje wsparcia w postaci dodatkowych urządzeń. Produkty wykorzystujące technologię LED wymagają najczęściej prądu stałego 12V, czyli innego niż jest standardowo dostarczany do gniazdek. Aby umożliwić im działanie, dzięki zastosowania zasilaczy ledowych, które zamieniają napięcie sieciowe 230V na prąd stały 12V. Dzięki temu można uniknąć niebezpiecznych zwarć i uszkodzeń instalacji.


    Każdy zasilacz LED, które prezentujemy w tej kategorii naszego sklepu, mogą być używane do zasilania różnych urządzeń. Najczęściej zasilacze spotyka się w instalacjach, których elementem są taśmy, listwy lub moduły LED. Zasilacze z naszego sklepu posiadają uniwersalne wejścia, dzięki czemu pasują do niemal wszystkich produktów LED dostępnych na rynku. W naszej ofercie znajdują się zarówno niewielkie zasilacze typu desktop, które idealnie sprawdzą się jako element nieskomplikowanych instalacji, jak i zasilacze LED w aluminiowych obudowach, które z powodzeniem można stosować nawet w zaawansowanych instalacjach przemysłowych.


    Przy wybieraniu zasilacza LED z naszej oferty, radzimy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Jednym z nich jest moc zasilacza – im wyższa, tym mocniejsze urządzenia można do niego podłączyć. Przy samodzielnym konstruowaniu instalacji należy bowiem pamiętać, aby moc podłączanych urządzeń nie była nigdy wyższa niż moc nominalna zasilacza – w przeciwnym razie grozi to poważnymi uszkodzeniami sprzętu.

 

    Niektóre z zasilaczy ledowych dostępnych w tej kategorii można stosować także na zewnątrz, dzięki czemu doskonale nadają się one do zasilania instalacji znajdujących się wokół domu, na przykład listew lub taśm LED oświetlających fasadę budynku. Takie zasilacze posiadają najczęściej obudowy z gumy, a potwierdzeniem bezpieczeństwa ich użytkowania jest odpowiednia klasa wodoszczelności. Bardziej zaawansowane modele zasilaczy posiadają także szerokie zakresy temperatury pracy, sięgające od -20 do nawet +70 stopni.