Sklep z oświetleniem LED • Lampy diodowe • Światła LED

Produkty 1 do 24 z 25

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2

Ustaw kierunek malejący

Sterowniki LED

Technologia LED z roku na rok staje się coraz bardziej zaawansowana. W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się na przykład oświetlenie LED z funkcją RGB - wielokolorowe. Takie diody są w stanie emitować światło o różnych, zmieniających się barwach. Aby użytkownik mógł samodzielnie sterować tym procesem, potrzebuje dodatkowego urządzenia – sterownika LED, pełniącego funkcję swego rodzaju pilota. Każdy ze sterowników ledowych, które oferujemy w tej kategorii, pasuje do większości instalacji LED dostępnych na rynku. Mogą być wykorzystywane na przykład do obsługi taśm lub listew RGB. Wiele modeli sterowników LED posiada kontrolery, które pozwalają na podłączenie ich do urządzenia bez konieczności lutowania, dzięki czemu z instalacją poradzi sobie nawet osoba bez doświadczenia. Wszystkie oferowane produkty mają odpowiednie certyfikaty i są objęte 2-letnią gwarancją.


    Sterowniki LED mają formę niewielkich, poręcznych pilotów z przyciskami. Z urządzeniem łączą się za pomocą fal podczerwonych lub fal radiowych, przy czym ten drugi sposób jest bardziej zaawansowany technologicznie, ponieważ pozwala sterować urządzeniem bez nakierowywania sterownika bezpośrednio na odbiornik sygnału. Sterowniki ledowe umożliwiają pracę diod w kilku lub kilkunastu trybach. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku diody mogą świecić na biało, niebiesko, żółto, czerwono lub zielono, możliwe jest także włączenie specjalnych programów z płynną zmianą barwy światła.


    Oświetlenie LED z funkcją RGB znajduje zastosowanie między innymi w klubach i dyskotekach, gdzie służy do stworzenia wyjątkowego nastroju podczas imprezy. W czasie świąt może służyć także do dekoracji budynku na zewnątrz lub do efektownego oświetlenia banerów reklamowych. Technologia ta sprawdza się jednak również na co dzień. Sterowniki LED mogą służyć na przykład do włączania i wyłączania światła bez ruszania się z miejsca. Niektóre modele sterowników są również wyposażone w funkcję ściemniania, która pozwala na dostosowanie mocy oświetlenia do aktualnych potrzeb.